YÜZÜNÜZDE MUTSUZ BİR GÖRÜNÜME SEBEP OLAN İNCE ÇİZGİLERDEN KURTULUN

Hepimiz gülmeyi çok severiz. Gülmek mutluluğumuzun bir yansıması olsa da zaman içinde yaşlanma ile birlikte yanaklarımızın çevresinde, burun kenarından dudaklara doğru inen ince çizgilere sebep olur. Bu çizgiler; bazı kişilerde yüzün karakteristik özelliği olarak çok erken yaşlardan itibaren mevcuttur. Ağız kenarından aşağıya doğru inen bu dikey hatlar, zamanla derinleşir ve mimik yapmadığınız halde dudakların iki yanında, iç yanakta belirgin iki çizgi halinde dururlar.

Nazolabial çizgiler yüzünüzün mutsuz ve yaşlı gösteren çizgilerdir. Yüzün en çok dikkat çeken noktasında bulunur çünkü konuşurken karşınızdakinin odak noktası dudak çevrenizdir.

Nazolabial dolgu sizi çok daha dinamik, mutlu, genç göstermek amacı ile dermatolog ve medikal estetik hekimleri tarafından yapılan bir uygulamadır.

Nazolabial dolgunun yan etkileri var mıdır?

Ağız çevresi kılcal damarlar yönünden yoğun bir bölge olduğu için Nazolabial dolgu sonrası ufak kızarıklıklar morarmalar ve küçük ödemler oluşabilir. Fakat bu etkiler çok kısa süre içerisinde ortadan kalkar.

Nazolabial dolgu geçici bir uygulamadır fakat kalıcılığı çok da kısa değildir. 8-16 ay arası kalıcılığı olmaktadır.

Yorum Yazın