Botoks belli bölgelerindeki mimik kaslarını bloke ederek yaşlanma etkilerini yok eder. Botoks; Kişinin yorgun, kızgın, üzgün ve yaş almış görüntüsünü ortadan kaldırarak botox kişinin kırışıksız, daha genç ve daha dinç bir yüz ifadesi almasını sağlar.

Botoks kaç yaşında yapılır?

Botoks; Yaş almış kadınların yaptırdığı bir uygulama olmayıp erken yaşta botox tedavisine başlamak, ileride oluşması muhtemel kırışıklıkların önlenmesini de sağlayacaktır.

Çizgilerin görülmeye başlandığı zaman botox uygulaması başlanabilir.

Yaş ile Botoks Arasındaki İlişki

Erken botoksa başlamanın avantajı var mı?

Botoksa erken başlamak ileride uygulanacak botoksu azaltacak, yaşlanma belirtilerini öteleyecektir.

25 yaşın öncesinde yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaz fakat 25 yaştan sonra bazı kadınlarda yaşlanma etkileri görülmeye başlayabilir. Bu durumda 20 li yaşlarda potansiyel olarak kırışıklık olabilecek noktalar belirlenerek önleyici botox uygulamaları başlanabilir.

20’li yaşlarda botoks

Stres, ten rengi, cildin yapısı, güneşe maruziyet, sigara kullanımı gibi etkilerle bazı kişiler botox uygulamasına 20’li yaşlarda başlayabilir.

30’lu yaşlarda botoks

Botoksa ne zaman başlamalıyım? Sorusuna verilecek en net yanıt 30’lu yaşlar olabilir. İnce çizgilerin görülmeye başladığı 30’lu yaşlar botox için idealdir. 30’lu yaşlardaki kırışıklıkların en büyük nedeni strestir. Stres cildi olumsuz yönde etkileyen en önemli unsurdur.

Yoğun iş temposu, gece hayatı, sigara alkol kullanımı, yoğun şekilde güneşlenme de botox uygulamasını öne almaya neden olabilir.

30’lu yaşlarda kaz ayakları ortaya çıkmaya başlar. Göz etrafındaki cilt tabakası daha ince olduğundan bu bölge çok daha duyarlıdır ve etkiler çok daha çabuk gözlemlenmeye başlar.

Kaz ayaklarını (göz çevresini) daha dinç bir görünüme kavuşturmak botox ile olabilir.

Araştırmalar stresli bir yaşam tarzına sahip olan, 35-44 yaşları arasındaki kadınların herhangi bir yaş grubu içinde en fazla yüzde kırışıklık potansiyeli taşıdığını göstermektedir.

40’lı yaşlarda botox

Yaşla birlikte ağırlaşan ve sarkan cilt yapısı için botox 40’lı yaşlarda daha az etki sağlamaya başlar. Bu nedenle daha erken başlanması önerilmektedir .Botoks ince çizgilerde daha iyi sonuç vermektedir. Botoks kaslarınızdaki hareketi sınırladığı için kaslarınızı o kadar fazla hareket ettiremezsiniz ve kırışıklıklarınız daha fazla derinleşemez.

BOTOKS DENEYİMLİ ELLERDE VE UZMAN BİR DOKTOR TARAFINDAN YAPILMALIDIR.

Botox’un en çok kullanıldığı ve iyi sonuç alındığı bölgeler alın, kaş arası ve göz çevresini içeren yüzün üst bölümleri. Yüzün alt bölümleri ve boyunda da kullanılabilmekle birlikte bu bölgelerde de iyi sonuçlar vermektedir.

Yorum Yazın