Diode ütüleme lazer epilasyon dünyada en çok kullanılan lazer sistemidir. Koyu renkli tüylerde de açık renkli tüylerde de tercih edilir.  Diyot ile de nitelendirilen diode ütüleme lazer epilasyon açık renkli tüylerde de koyu tenlilerde etkili ve güvenli bir lazer epilasyon sistemidir.

DİODE ÜTÜLEME LAZER EPİLASYON ACITIR MI?

Lazer sisteminin başlık kısmında özel bir soğutucu modül vardır. Diode lazer epilasyon başlığındaki soğutma ile acısız bir epilasyon sunar. Ağrı daha çok kılın yoğunluğuna bağlıdır.

DİODE ÜTÜLEME LAZER EPİLASYON JEL İLE Mİ KULLANILIR?

Diode lazer jel ile kullanılır. Diyot lazer epilasyon kare şeklindeki başlığı direkt cilde temas eder ve cilt üzerinde gezdirilerek her bölgeye uygulanır. Başlığındaki jel sayesinde cilt arasında bükülerek daha rahat hareketler ile epilasyon kolayca yapılır.

ND YAĞ LAZER NEDİR?

Nd: yağ lazer , renkten çok etkilenmeyen , bu nedenle her cilt rengine ve tüy rengine rahatlıkla uygulanabilen bir lazer türüdür. Nd: yağ lazerin melanin emilimi azdır.  Çoğunlukla kılcal damarlardaki hemoglobin tarafından tutulurlar. Bu nedenle Nd: yağ lazer en koyu ten renginde bile etkili sonuç sağlar.

Nd: yağ lazer, 1064 nm dalga boyuna sahiptir. Bu nedenle cildin derinlerine kadar nüfus ederek kılcal damarlardaki birçok sorunun tedavisinde kullanılabilir.

Nd: yağ lazer acıtır mı?

Tüm lazer uygulamalarında çok hafifte olsa acı hissedilir. Fakat bu dayanılmaz bir acı değildir. Kişinin cilt yapısı ve hassasiyeti de acı hissinde değişiklik yaratır. Nd: Yağ lazerde soğutma sistemi mevcuttur. Bu nedenle Nd: Yağ lazer, cildi en hassas olan hastalarımızın bile rahat şekilde yaptırabildiği bir uygulamadır.

Nd: Yağ lazerin sağladığı avantajlar nelerdir?

 Nd: Yağ Lazer Nedir?

Nd: Yağ lazer, renkten fazla etkilenmeyen, bu nedenle koyu ve bronz ten rengine sahip kişilerde de güvenle kullanılabilen bir lazer türüdür. Nd: Yağ lazerin melanin emilimi azdır. Çoğunlukla kılcal damarlardaki hemoglobin tarafından tutulurlar. Bu nedenle Nd: Yağ lazer, en koyu ten rengi olan Afro – Amerikana ciltlerde bile etkilidir.

Nd: Yağ lazer, 1064 nm dalga boyuna sahiptir. Bu nedenle cildin derinliklerine nüfuz eder ve kılcal damarlardaki birçok sorunun da tedavisinde kullanılabilir.

Nd: Yağ Lazer Ne İşe Yarar?

Nd: Yağ lazerin temel amacı epilasyondur. Alexandrite lazerin göremediği cilt tipleri için etkili ve güvenilir bir epilasyon alternatifi sunar. Bununla birlikte kılcal damarlara da etki ettiği için varis tedavisinde de kullanılabilir.

Nd: Yağ Lazer Kaç Seans Yapılır?

Nd: Yağ lazer uygulamasında seans sayıları, yapılmak istenen işleme ve kişinin cilt özelliklerine göre değişir. Cilt yenileme, varis tedavisi ve epilasyon için yapılan Nd: Yağ lazer uygulamalarında farklı seans aralıkları/sayıları tercih edilebilir. Kişinin cilt yapısı ve kıl yoğunluğu da seans sayılarının belirlenmesinde etkilidir. Bu nedenle seans sayısına yapılan ön muayene sonucunda karar vermek en doğrusu olacaktır. Ancak genel olarak söyleyecek olursak; 6 – 10 seans yeterlidir diyebiliriz.

Nd: Yağ Lazer Acıtır mı?

Tüm lazer uygulamalarında, hafif de olsa acı hissedilir. Bu genellikle dayanılmaz bir acı değildir. Ancak kişinin cilt yapısına ve hassasiyetine göre değişir. Nd: Yağ lazer işleminde ise acının bir miktar arttığını söyleyebiliriz. Lazer ışınları cildin derinlerine ulaştığı için, hastanın acı eşiğine de bağlı olarak, acı hissi artabilir. Lazer epilasyonu daha konforlu hâle getirmek için lazer cihazlarının ucunda özel soğutma sistemleri bulunur. Nd: Yağ lazerde de bu soğutma sistemi mevcuttur. Bu nedenle Nd: Yağ lazer, cildi en hassas olan hastalarımızın bile rahat şekilde yaptırabildiği bir uygulamadır.

Nd: Yağ Lazerin Avantajları Nelerdir?

Nd: Yağ lazerin başlıca özelliği, yazımızın başında da belirttiğimiz gibi, koyu ten rengine sahip kişilerde de lazer epilasyon yapılabilmesidir. Bunun dışında, Nd: Yağ lazerin avantajlarını sıralayacak olursak;

  • Kılcal damar ve varis tedavilerinde de etkili sonuçlar vermesi
  • Tüm cilt tiplerinde, her mevsim kullanılabilmesi
  • Cilt gençleştirme ve sıkılaştırma etkisinin olması
  • Soğutma sistemi sayesinde hastaların da konforlu hissetmesi
Nd: Yağ lazer yaptırmadan önce dikkat edilecek hususlar nelerdir?
  • Nd: Yağ lazer yaptırmadan önce kılların kökünden alınmamış olması gerekir. Bu nedenle Nd: Yağ lazer seanslarından önce cımbız, ağda ve epilatör gibi yöntemlerle kıllar alınmamalıdır. Bunun yerine jilet tercih edilmeli ve kıl kökleri yerinde bırakılmalıdır.
  • Lazer uygulamalarından önce solaryuma girmek ve güneşlenmek sakıncalıdır. Cildin renk ve yapısının değişmemesi için Nd: Yağ lazer yaptırmadan önce güneşten korunmak gerekir.
  • Güneşten korunma, lazer sonrasında da maksimum özen gösterilmesi gereken bir konudur. Seanslardan sonra ve günlük yaşamda mutlaka yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanılmalıdır.