Yaşlanmaya karşı mücadele eden en etkili yöntemlerden biri GENÇLİK AŞISIDIR. Gençlik aşısı yaşlanma sürecini oldukça yavaşlatmak, yaşlanmanın etkilerini de azaltmak için üretilen işlemler arasında yaygın olarak kullanılan ve olumlu sonuçlar veren bir alternatiftir. Cerrahi müdahale gerektirmeden, kolaylıkla uygulanabilen ve olumlu etkisini hemen gösteren gençlik aşısı ile daha parlak, genç ve sağlıklı bir cilde sahip olmak amaçlanır.

Gençlik aşısı ile vücuttaki hyalüronik asit miktarı arttırılır. Bilindiği gibi bebeklerin cildi pürüzsüz ve parlaktır. Bunun sebebi vücutlarındaki hyalüronik asit miktarının fazla olmasıdır. Yaş aldıkça vücuttaki hyalüronik asit miktarı azalmaya başlar. Bu süreçte aynı zamanda cildin kendini yenilemesi ve onarması da yavaşlama sürecine girer.

Gençlik aşısı ile birlikte vücuda tekrar hyalüronik asit verilerek yaşlanma süreci yavaşlatılır.

Gençlik aşısı ile cildin kendini onarması tekrar devreye girer ve yağlanma otomatik olarak yavaşlar.

Hyalüronik asit ile cildin kaybettiği esneklik yeniden kazanılır.

Gençlik Aşısının İçinde Ne Bulunmaktadır?

Gençlik aşısı ile vücuda verilen hyalüronik asittir. hyalüronik asit vücutta 25-30 yaşlarından sonra azalmaya başlar. hyalüronik asit eklemlerden iç organlara cildimizden tırnaklarımıza kadar vücudumuzun her yerinde bulunur. Azalması ile birlikte vücuttaki her organ ve nokta yaşlanma sürecine geçer. Ve yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. Gençlik aşısı ile bu süreç yavaşlatılır.

Yorum Yazın