Yüz Dolgusu içinde en çok uygulanan dolgulardan biri ‘’elmacık dolgusudur’’.

Altın orana sahip olmak isteyenlerin yaptırmak istediği elmacık dolgusu ile yüz daha çekici bir hal alır. Elmacık kemikleri yüzün daha üçgen bir görünüm almasını sağlayan unsurlardan biridir.  Yüzü üçgen hale getirmek için elmacık kemiklerine dolgu işlemi uygulanır.

Yaşlanma ile beraber özellikle yanak bölgelerinde sarkmalar, hacim kayıpları oluşmaya başlar, elmacık kemiği üstü doku aşağıya doğru sarkarak nazolabial bölge üzerine oturur ve böylece yaşlı, yorgun bir ifade oluşur.

Yüzün zaman içerisindeki bu değişimi geri çevirmek ve zamanı geri almak içinde elmacık kemiklerine dolgu uygulanır.

Elmacık dolgusu ameliyatsız medikal estetik işlemlerinden biridir. Dolgu etkisi ile hem altın oran sağlanmakta hem de lifting etki ile yaşlanmaya bağlı sarkmalar engellenmektedir

Elmacık kemiği dolgusu öncesi  yapılması gerekenler

Elmacık kemiği dolgusu yapılmadan önce ayrıntılı bir analiz yapılmalı kullanılacak dolgunun hangi bölgelere ne kadar verilmesi gerektiği belirlenmelidir. Bu bölgelerde uygulanan dolgular genellikle derin dokulara ve kemik üstüne uygulanmaktadır ve özel seçilmektedir. Tercihen daha sert dolgular kullanılır. Yapılacak doz, yüzün ihtiyaç duyduğu alan belirlenerek tespit edilir.

Elmacık kemiği dolgusu doğal durur mu?

Elmacık kemiği dolgusu dola duran bir uygulamadır. Fakat bu işlem uzman ve deneyimli ellerde uygulandığı taktirde doğal durarak kişiye sağlıklı ve çekici bir görünüm sağlamaktadır.

Küçük dokunuşlarla doğal ve güzel görünmek mümkündür.

Yorum Yazın