Çatlaklar hem görüntü hem fizyolojik olarak kişiyi rahatsız eden problemlerdendir. Çatlaklar nedeniyle kişi kendine olan özgüvenini kaybedebilir ve çekiciliğini geri kazanmak için arayışa girebilir. Bu durumda çatlak tedavisi için en uygun çözüm lazer tedavisi olacaktır. Çatlaklar cildin genişlemesine bağlı olarak ortaya çıkan adapte olamama olan bir cilt bozukluğudur. Çatlaklar Ergenlik döneminde gençlerin büyümesi ile birlikte, erkeklerde veya kızlarda (basen bölgesinde, karın bölgesinde, kol bölgesinde ağırlıklı olarak) , hamilelik döneminde gebelerde karın, kalça ve basen bölgesinde, sıkça cilt bozukluklarıdır.

Çatlak tedavisinde; kullandığımız lazer cihazı ile çatlakların derinliği, yoğunluğu, yapısına bağlı olarak değişen seanslar ile yüz güldürücü sonuçlar almaktayız. Çatlak tedavisi en az 2-3 hafta ara ile 4-5 seans olarak yapılmalıdır. Yeni oluşmuş pembe renkli çatlaklar tedaviye çok daha kolay yanıt vermektedir. Çatlakların rengi tedavi açısından önemlidir. Bazı ciltler çatlaklara daha eğilimliyken bazı ciltler yapışa olarak çatlak oluşmasına meyilli değildir.

Çatlak kremleri  çatlak oluşumunu önler mi?

Çatlakların yoğunlaşmasını kremlerle önlemek mümkündür fakat oluşan çatlakları kremler ile yok etmek mümkün değildir. Bu problemde en etkili araç lazer tedavisidir. Çatlaklar cildin derin tabakalarında oluşur, sürülen kremler cildin derin tabakalarına ulaşamaz. Fakat lazer işlemi ile daha derin tabakalarına ulaşmak ve müdahale edebilmek mümkündür.

Lazer ile çatlak tedavisi için kaç seans uygulama gereklidir?

Seanslar 3-4 hafta aralıklarla yapılır. En az 5 seans uygulama gereklidir.

Çatlak tedavisi acı verir mi?

İşlem esnasında hafif bir yanma hissi vardır fakat bu tolere edilemeyecek bir boyutta değildir. Tedavi sonrasında işlem yapılan yerde hassasiyet kızarıklık ve hafif ödem görülür. İşlemden birkaç gün sonra ciltte kabuklanma olur ve bu süreç 10 gün kadar sürebilir.